ENDOSKOPİ

Alt ve üst gastrointestinal sistemin, ucunda kamera olan 8-12 mm çapındaki bir görüntüleme sistemi ile yapılan işleme endoskopi denir.

Op. Dr. Kenan Yüce kopya

Op. Dr. Kenan Yüce

Genel Cerrahi
Op. Dr. Mustafa Şener

Op. Dr. Mustafa Şener

Genel Cerrahi

Endoskopi ve Tedavi Alanlarımız

Endoskopi teşhis amacıyla kullanıldığı gibi; mide kanamaları gibi durumlarda ve mide poliplerinin alınmasında tedavi amacıyla da kullanılabilmektedir.

İşlem esnasında herhangi bir tümöral oluşum izlenirse tanıyı kesinleştirmek amacıyla biyopsi alınmasına da olanak sağlar.

Kolonoskopi, içi boşluklu bir organ olan kalın bağırsağın kolonoskop denilen bükülebilir bir aletle incelenmesi işlemidir. Kalın bağırsak, anüsten başlayıp ince bağırsağa kadar devam eden yaklaşık 1.5-2 metre uzunluğundaki sindirim sistemimizin son parçası olan bağırsak kısmıdır.


Üst Gastrointestinal (Gİ) Sistem Endoskopileri (Özofago- gastro - duodenoskopi)
Alt Gastrointestinal (Gİ) Sistem Endoskopileri (Kolonoskopi, fleksibl sigmoidoskopi)
Polipektomiler, enjeksiyon skleroterapileri / band ligasyonları (Poliplerin kesilerek çıkarılması, Hemoroid ve kanamalara ilaç enjeksiyonu / bantla ya da yakılarak tedaviler)
ERCP - Endoskopik retrograd kolanjiyo pankreatografi (Safra ve pankreas kanalının endoskopik olarak tetkiki ve tedavisi)
Endoskopik hemoroid tedavileri (enjeksiyon skleroterapisi / band ligasyonu)
post-13

Detaylı Bilgi ve Randevu

Lütfen genel veya tıbbi sorularınız için güler yüzlü personellerimizle iletişime geçmekten memnuniyet duyarız, bizi arayın.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 08.00 - 17:00
Cumartesi08.00 - 14.00
Pazar---

Endoskopi Videolarımız