MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI

İstanbul Hospital Mikrobiyoloji laboratuvarında uygulanan tedavi yöntemleri

Mikrobiyoloji laboratuvarın da bakteri, virüs, parazit veya mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyon hastalıklarının tanısı için testler çalışılır.

Laboratuvarımız da Bakteriyoloji , Viroloji , Mikoloji (mantar ), Parazitoloji ve Seroloji (kanda mikroorganizmalara karşı oluşan antikorlar) ile ilgili testler yapılmaktadır.
Boğaz, akciğer, idrar yolu ve eklem enfeksiyonları, ateş, cilt enfeksiyonları, paraziter hastalıklar, Tüberküloz, Bruselloz gibi zoonotik hastalıklar, cinsel yolla bulasan hastalıkların tanısı ve kuşkulu ilişki sonrası tarama, hastane enfeksiyonları gibi hastalıkların tanı ve takibinde hastanemiz laboratuvarında yapılan testler başlıca şunlardır:

-Kültür, Bakteri Tanımlama, Antibiyotik ve Antifungal Duyarlılık Testleri

-Tüberküloz Kültürü

-PCR Moleküler Tani Testleri (HPV, HBV DNA, HCV RNA, HIV RNA)

-Seroloji Testleri (Hepatitler, Anti-HIV, Brusella vb)

-Klamidya, Mikoplazma-Üreaplazma Testleri

-Mikroskopik İncelemeler (Gram boya, Gimsa, ARB, gaitada parazit araması)
Bu da enfeksiyonların daha erken tanınmasını ve doğru tedavinin başlanmasını sağlamaktadır.
Profesyonel ekibimiz, bilgi ve donanımı ile her konuda altın standart olan yöntemleri seçerek en kaliteli teşhis ve araştırmaların yapılmasını sağlamaktadır.
Son yenilikler yakından takip edilerek doğru tanı ve etkin tedavi için laboratuvar desteğinin gerektiği her alanda bilimsel hizmet verilmektedir.
Gerek tanı, gerek araştırma ve takiplerde kullanılan özel testler için referans laboratuvarlarla işbirliği yapılarak test yelpazemiz genişletilmiş, sunulan hizmet kalitesi en üst seviyeye çıkarılmıştır.
post-13

Detaylı Bilgi ve Randevu

Lütfen genel veya tıbbi sorularınız için güler yüzlü personellerimizle iletişime geçmekten memnuniyet duyarız, bizi arayın.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 08.00 - 17:00
Cumartesi08.00 - 14.00
Pazar---

Mikrobiyoloji laboratuvarı Videolarımız